Anasayfa İnsan Kaynakları
Gökbim Gökbim
Haberler ve Duyurular
DİĞER MAKALELER
Gökbim
Gökbim Yazılım yeni nesil yazarkasaya geçiş süresi 01.01.2018 son tarih olarak kesinleşti.
Gökbim
Gökbim Yazılım CAFE VE RESTORAN SİSTEMİ
Gökbim
Gökbim Yazılım 5651 nolu yasa nedir?
Gökbim
Gökbim Yazılım İnter Pos yetkili servisi
Gökbim
Gökbim Yazılım Yeni Nesil Yazarkasa
Gökbim
Gökbim Yazılım Terazi Yetkili servisiyiz.
Gökbim
Gökbim Yazılım 2.el Barkod Sistemi
Gökbim
Gökbim Yazılım Kocaeli'de barkod sistemi kuran firma
Gökbim
Gökbim Yazılım Yeni Nesil Yazarkasa

 

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU


 

Son zamanlarda basında Yeni Nesil Ödeme Kayıt Edici Cihazlar ile ilgili çıkan haberler kamuoyunda Yeni Nesil Ödeme Kayıt Edici Cihazların kullanma başlandığına ve yazarkasa kullanan mükelleflerin EFT POS uyumlu Yeni Nesil Yazarkasa alacağına dair yanlış algılamalara neden olduğu tarafımıza iletilmektedir.


 

 Yeni nesil ödeme kaydedici cihazların kullanılmasına 01.07.2013tarihinden itibaren kademeli olarak başlanacaktır. Buna göre Yeni Nesil Yazarkasaların kullanım tarihleri aşağıdaki gibidir.


 

1.   Mükellefler kullandıkları mevcut yazarkasaların mali hafızaları dolmadığı sürece 31.12.2015 tarihine kadar kullanabileceklerdir.


 

2.   Mevcut yazarkasaların mali hafızalarının 01.01.2014 tarihinden itibaren dolması durumunda, cihaz hurdaya ayrılacak ve yerine Yeni Nesil Yazarkasa kullanılmaya başlanacaktır.


 

3.   Yeni işe başlayan mükellefler 31.12.2015 tarihine kadar eski tip Yazarkasaları alıp kullanabileceklerdir.


 

4.      İşyerlerinde yazarkasa kullanan mükelleflerden, faaliyetlerinde SEYYAR EFT POS cihazı kullananlar 1.7.2013 tarihinden itibaren SEYYAR EFT POS cihazlar yerine EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadırlar.


 

5.   Yol kenarı otopark hizmeti veren mükellefler, faaliyetlerinde 1.7.2013 tarihinden itibaren EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadırlar.


 

6.   01.01.2016 tarihinden itibaren tüm Ödeme Kayıt Edici Cihaz kullanmak zorunda olan mükellefler, Yeni Nesil Yazarkasa kullanmaya başlayacaklardır.


 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.


 

+
 
Gizlilik | Kullanım Şartları | Site Haritası Bu site içinde yeralan bütün görsel ve metinsel dokümanlar Gökbim Yazılım & Barkod Sistemlerin'e aittir. Her hakkı saklıdır 2012 © Web Tasarımhttp://www.marjin.net